Restauracja Chleb i Wino Toruń!

Południowe Włochy na wyciągnięcie ręki.

Serdecznie zapraszamy do nowo otwartej restauracji Chleb i Wino położonej w sercu toruńskiej starówki.

Nasza Restauracja specjalnie dla Państwa codziennie wypieka chleb według własnej receptury i tradycyjnego sposobu piekarniczego. Przystawki oraz sałatki podawane są ze świeżym chlebem prosto z pieca. Polecamy chrupiącą bruschette serwowaną na włoskim białym chlebie ciabatta.

Karta win Restauracji Chleb i Wino zadowoli najbardziej wymagających miłośników tego wspaniałego trunku. Odnajdziecie w niej Państwo specjały na każdą okazję a nasza obsługa towarzyszyć będzie w podróży po świecie win tak aby była ona niezapomnianym doznaniem.

Naszymi specjalnościami są również pasty do których makaron wykonujemy ręcznie na miejscu!

Znajdujemy się w samym centrum przepięknego piernikami pachnącego Torunia,

przy ulicy Rynek Staromiejski 22.

Do zobaczenia!

Włoska pizza rozpływa się w ustach, jej ciasto jest cienkie i kruche, sos ma smak świeżo zerwanych pomidorów doprawionych aromatycznymi ziołami a prym wiodą dodatki. W 1889 roku w Neapolu powstał przepis na niesamowite ciasto, które zgodnie z tradycją wyrabiamy w naszej restauracji przy użyciu mąki Caputo. Prosto z regionu Campagna przyjeżdża do nas mozzarella di bufala, pyszny ser w kulkach z mleka bawolego. Wyjątkowy smak sosu pomidorowego zawdzięczamy pomidorom San Marzano włoskiego pochodzenia.

CHLEB I WINO TORUŃ GRILL - PIZZA - BAR

Makarony ręcznie przygotowujemy na miejscu utartym szlakiem tradycji włoskiej. Proponujemy Państwu makaron spaghetti, tagiatelle oraz lasagne w różnych odsłonach, które szczególny smak zawdzięczają unikalnej recepturze a także składnikom najlepszej jakości.

Naszą specjalnością jest krem pomidorowy z pomidorów San Marzano, posypany startym parmezanem serwowany ze świeża bazylią i czosnkową grzanką.

Leccarsi le dita !